PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=185752}

Malowany welon

The Painted Veil
7,6 55 366
ocen
7,6 10 1 55366
5,9 11
ocen krytyków
Malowany welon
powrót do forum filmu Malowany welon

tytuł

ocenił(a) film na 8

Czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi znaczenie tytułu tego filmu? Obejrzałam go i bardzo mi się podobał ale nie rozumiem dlaczego nazywa się właśnie "Malowany welon"

ocenił(a) film na 9
domi_bwp

Sam Norton kiedyś w wywiadzie wypowiadał się, że obydwoje bohaterowie, Walter i Kitty kiedy się pobierają widzą siebie innymi niż , są w rzeczywistości, mają o sobie nawzajem wyidealizowane wyobrażenie, właśnie tę malowaną zasłone na oczach, która opada w brutalnym zdzerzeniu z rzeczywistością, kiedy Walter przekonuje się, że Kitty jest pustą, "zabawową" dziewczyną lubiącą rozrywkę i wygodne życie, podczas gdy on oczekiwałby od niej wsparcia , zrozumienia dla jego pracy natomiast Kitty przekonuje się, że Walter jest zamknietym w sobie, skupionym na pracy i pomocy ludziom naukowcem niezainteresowanym urokami życia i rozrywkami. Dopiero wyjazd do siedliska epidemii pozwala im się do siebie zbliżyć i spróbować nawzajem zrozumieć. A ja osobiście uważam że ten tutułowy welon to też Kitty miała na oczach do chwili wyjazdu do Chin, gzdie przekonała się o ile więcej wartosciowym człowiekiem jest Walter w porównaniu do uwielbianego przez nią ale zupełnie pozbawionego przyzwoitości Towsenda. Dopiero tam ta zasłona spadła jej z oczu i przekonała się jak bardzo go skrzywdziła. Ot taka moja teoria :)

ocenił(a) film na 8
kinomanka_1

Pewnie masz rację. Pewnie właśnie o to chodzi. Też myślałam, że taki jest sens tego tytułu ale nie byłam pewna stąd moje pytanie.
Dziękuję Ci bardzo :)

domi_bwp

Zgadzam się z tobą(kinomanka_1). Myślę, że to także mogło polegać na tym, że Walter i Kitty ukrywali swoje kłótnie i nieporozumienia przed innymi. Mówili, że wszystko jest dobrze, a tak naprawdę było inaczej, ale w końcu odkryli kim tak naprawdę są. Stąd "Malowany welon".

ocenił(a) film na 7
domi_bwp

To motto z książki: "... malowana zasłona, którą żyjący Życiem zowią."

ocenił(a) film na 8
Lizziey

Nie wiedziałam, że jest taka książka. W takim razie z chęcią ją przeczytam bo film bardzo mi się podobał. Dzięki za odpowiedź ;)

ocenił(a) film na 7
domi_bwp

Nie ma za co. :) Mnie się bardziej podobała od filmu, ale ją czytałam jako pierwszą, może dlatego, jednak nie podobała mi się do końca. I żebyś nie szukała to autor książki nazywa się William Somerset Maugham, a tytuł jest ten sam. :)

ocenił(a) film na 8
Lizziey

Dzięki ;)

domi_bwp

Jeśli chodzi o książkę to opinie są różne. Czy lepsza czy nie najlepiej ocenić samemu. Poza tym jest cieniutka więc dużo czasu nawet gdyby nie zmarnujesz na czytanie.

carolina8977

Oglądałam film za nim przeczytałam książkę film do pewnego momentu odpowiada treści książki potem to już pomysł adaptatora według mnie z korzyścią dla filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones