PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=185752}

Malowany welon

The Painted Veil
7,6 55 343
oceny
7,6 10 1 55343
5,9 11
ocen krytyków
Malowany welon
powrót do forum filmu Malowany welon

witam, zna ktoś podobne filmy? Lubię dramaty a mało jest naprawdę dobrych. Szukam czegoś w stylu własnie " Malowanego welonu".
Film naprawdę mnie zachwycił, a Norton jest tam swietny.

ocenił(a) film na 9
attra

Kal Ho Naa Ho
Jest to bollywood, ale z ręką na sercu mogę go zaliczyć do moich ulubionych.

Pozdrawiam™

ocenił(a) film na 10
Ubola

chodzi o ''Gdyby jutra nie było''?

ocenił(a) film na 9
Gienek16

Tak o tenże film.

Pozdrawiam™

ocenił(a) film na 10
Ubola

Również :)

ocenił(a) film na 10
attra

Mogę polecić "wszystko za życie". W innym stylu niż "malowany welon", ale naprawde dobry dramat :)

attra

"Indochiny"
"Wierny ogrodnik" (love story zakrapiane thrillerem, ale jeden z moich ulubionych filmów)

Anjani91

Wiernego ogrodnika już widziałam i podobał mi sie. Co do reszty, to napewno zobaczę. A coś co się dzieje nie w naszym wieku?

ocenił(a) film na 10
attra

Marzyciel , Pokuta , Piękny Umysł- Polecam ! i the edge of love - nie miałam okazji obejrzeć ale słyszałam wiele dobrych recenzji :)

ocenił(a) film na 8
kiwii909

Gorąco polecam Pożegnanie z Afryką jak ktoś jeszcze nie widział.

ocenił(a) film na 10
kiwii909

The edge of love jest rewelacyjny! Polecam jeszcze Wodę dla słoni, le dernier, amazing grace, oniegin, cheri, godziny, we don't live here anymore, a good woman, silk, księżna, opętanie. a tak w ogóle to polecam książkę "malowany welon" zakończenie jest inne i moim zdaniem lepsze jest filmowe, ale cała historia niesamowicie piękna, jedna z moich ulubionych

ocenił(a) film na 5
Anjani91

"Wierny Ogrodnik" jako love story? Jak dla mnie to bardziej dramat społeczny/polityczny z jednej strony, a psychologiczny z drugiej. Zresztą to film twórcy "Miasta Boga" (Fernando Meirelles), więc zwykłego melodramatu nie można było się spodziewać i dzięki bogu.

ocenił(a) film na 10
attra

W podobnym stylu są również (jeślli nie oglądałaś, bardzo polecam) Angielski Pacjent, Kapitan Corelli i Ukryte Pragnienia.

ocenił(a) film na 8
attra

"Pamiętnik"

indy1986

wiekszość tych filmów już widziałam :) A co powiecie na Słownik Snów? Widziałam niedawno i spodobał mi się. A film "I wciąż ją kocham" oraz " Na zawsze Twój"???

ocenił(a) film na 9
attra

Słownika Snów nie widziałam. Dwa pozostałe, owszem. ''Wciąż ją kocham'' jest przeciętne. Przyznam, że trochę zawiodłam się na tym filmie. Momentami nudzi. ''Na zawsze Twój'' jak dla mnie niezły, w każdym razie lepszy niż ten pierwszy, choć też trochę się ciągnie, za to zakończenie - rewelacja! Oryginalny pomysł. Warto obejrzeć chociażby dla niego. No ale każdy ma swój gust, zobacz i sama oceń.

A co do ''Malowanego welonu'' - Świetny! tylko tyle powiem :)

ocenił(a) film na 10
attra

-Frida
-Księżna
-Bez granic
-Pożegnanie z Afryką
-Nigdzie w Afryce
-Wielkie nadzieje
-Dziewczyna z perłą
-Fortepian

ocenił(a) film na 9
attra

ja natychmiast pomyślałam o historii katy i heathcliffa czyli wichrowe wzgórza- nienawiść, miłość, szaleństwo, zemsta...wszystko razem, ale nie polecam najnowszej wersji,najlepsza jest ta z 93 roku jeśli się nie mylę z Juliette Binoche i Ralphem Fiennsem w rolach głównych ale oczywiście najlepsza jest książka

rubinooo

Wichrowe wzgórza - te o których piszesz są z 92 roku i jest to najlepsza z ekranizacji wspaniałej książki. Moim zdaniem jednak nie powstała jeszcze ekranizacja oddająca chociaż w 50% klimat książki. Choć Ralph Finnes był swietnym Heatkliffem.

A swoją droga najwspanialsza jest książka, którą czytma kilka razy w roku.

ocenił(a) film na 9
attra

dom dusz,wichry namiętności

ewazmijka

Też widziałam, oba filmy jak dla mnie swietne :) Dziękuję :)

attra

A znacie filmy, które opowiadają podobną historię jak "Malowany welon"? Chodzi mi o to, że na początku małżeństwo za sobą nie przepada, dopiero z czasem zaczyna rodzić się między nimi uczucie

Kedda

Dobre pytanie, podbijam temat :)

attra

Znalazłam dwa podobne filmy: "Magia zwyczajnych dni" i "Lady Jane" z 1986 roku.

Ale może ktoś zna jeszcze jakieś inne tytuły?

ocenił(a) film na 9
Kedda

"Żelary"- gorąco polecam, idealnie pasuje do podanych przez Ciebie kryteriów.

ocenił(a) film na 9
anaomi

polecam również film "Głową w mur"

anaomi

Dzięki wielkie, naprawdę:)

ocenił(a) film na 10
Kedda

Magia zwyczajnych dni Polecam

Kedda

Miłość przychodzi powoli

ocenił(a) film na 9
Kedda

Bez granic!

ocenił(a) film na 8
attra

"List w butelce"
"Co sie wydarzyło w Madison County"
"Drzwi w podłodze"

ocenił(a) film na 8
attra

"Życie na podsłuchu"
"Elegia"
"Ps.Kocham Cię"

attra

Umknęło mi czy nikt nie wymienił "Angielskiego Pacjenta" ?
Polecam List w Butelce , Między piekłem a Niebem

i of kors Słodki Listopad

ocenił(a) film na 8
attra

Wiek niewinności.

jowita_15

Dziękuję,
Wiek Niewinności to jeden z moich ilubionych filmów.

ocenił(a) film na 8
attra

Też uwielbiam ten film :) To może coś bardziej pikantnego " Niebezpieczne związki" albo "Zatrute pióro"

jowita_15

Jako, że z kina bollywood'u został już wymieniony film ''Gdyby jutra nie było'', który rzeczywiście gorąco polecam do listy dodam jeszcze tytuły z kina hindi:
"Miłość żyje wiecznie"
"Veer-Zara"
"Nigdy nie mów żegnaj"
"Swades"
"Guru"

eltoro3

polecam "slodki listopad" :)

ocenił(a) film na 8
attra

Na myśl zdecydowanie najbardziej przychodzi mi "Bez granic" z Angeliną Jolie.

attra

Polecam Fanaa :)

attra

Polecam "August Rush". Jest to film bardziej muzyczny ,ale także piękny. Jeśli nie oglądałaś to myślę, że spodoba ci się. "Dziewczyna z perłą" jest także świetna(Ja55).

ocenił(a) film na 9
attra

"Oskar i Lucinda"

attra

Głowa w chmurach!!

ocenił(a) film na 9
attra

"Kochanek" http://www.filmweb.pl/Kochanek - według mnie koniecznie. "Washington Square", "Tess". Jeśli czasy nie mają znaczenia to np. "Human Contract" też bardzo, bardzo polecam. Albo np. "Portret damy".

Eleonora

Dziękuję za kolejne tytułu. Głowa w chmurach zaliczone, Plac Waszyngtona i Tess również. reszte napewno zobaczę :)

ocenił(a) film na 9
attra

A proszę bardzo. Fajnie, że "Kochanka" jeszcze nie widziałaś i że mogłam polecić. I chyba "Portretu damy" też jeszcze nie widziałaś, a to genialny film.
A powiedz, chodzi Ci koniecznie o filmy dotyczące dawniejszych czasów czy współczesnych także mogą być?
Ja bardzo lubię "Dziką Orchideę" ale nie tylko tę nr. 1 tak powszechnie znaną, ale i 2, i 3. Najbardziej chyba lubię trójkę, a potem dwójkę i dopiero na trzecim miejscu jedynkę. To czasy współczesne, ale to dobre dramaty związane z relacjami męsko damskimi czyli melodramaty właśnie. Filmy Zalmana Kinga zawsze mają w sobie dużo erotyki, ale jak dla mnie to jest na plus. W "Dziewięć i pół tygodnia" on też brał udział - w pisaniu scenariusza - i to widać. Jego "Spotkanie dwóch księżyców" też bardzo lubię.

O i jeśli nie widziałaś, to jeszcze polecałabym "Mary Reilly", "The Libertine", "Mary Shelley's Frankenstein", "Pokój z widokiem", "Miłość i śmierć w Wenecji", a z współcześniejszych "Code 46", "Wszystko dla miłości" i "Oko obserwatora". Całkiem dobrym filmem jest też "Rozmowy z innymi kobietami" i tak tematycznie to tu w sumie mocno pasuje. "Carrington" jest przepięknym filmem o bardzo skomplikowanych relacjach. I jeszcze może "Orlando". Też bardzo wyjątkowy film o oryginalnej formie.
Osobiście uwielbiam wszystkie filmy Greeneway'a. Tematycznie pasuje tu dość mocno "The Pillow Book".
A co do "Tess" to mam nadzieję, że widziałaś tą Polańskiego, bo inne ekranizacje są lekko mówiąc kiepskie, ale ta Polańskiego jest naprawdę świetna. "Ludzie koty" z 1982 to też bardzo ciekawy film.
O, i wiesz co, jeszcze dwuodcinkowy film/serial "Złodziejka".

Eleonora

Code 46 znam od dawna, Tess oczywiście Polańskiego, wszystko dla miłości bardzo lubię, zwłaszcza muzyka mnie zachwyca. Dziewięć i pół tygodnia - mam mieszane uczucia, ale to chyba na plus :)
Co do Dzikiej Orchideii to nie mogłam sie jakoś przekonać. Może za jakis czas znów spróbuję? Kto wie.
Mary Reilly też oglądałam.

ocenił(a) film na 9
attra

Jeszcze "Niewierną" i "Niebo nad Berlinem" chciałam polecić. Fajnie , że "Wszystko dla miłości" znasz i cenisz, bo jakoś niezbyt ludzie ten film doceniają, a jak dla mnie jest świetny. Ma niesamowity klimat.

Eleonora

Niewierną znam dobrze, świetnie zrobiony film. Niebo nad Berlinem zobaczę. Co do "wszystko dla miłości" to wydaje mi się, że mało osób go ceni, bo nie ma w nim szybkiej akcji i jest mało holywoodzki, a szkoda, bo klimat jest niesamowity tego filmu. :)

Eleonora

Gdzie można obejrzeć online 'Portret damy' ? Szukam, szukam i nic : <

ocenił(a) film na 9
rammnat

Raczej nie ma gdzie online. W tv to leci od czasu do czasu na różnych kanałach, ale tak poza tym to albo kupić dvd, albo no wiesz... bezprawnie :) Ja mam dvd i to niby jakieś tam kolekcjonerskie wydanie, a powiem Ci że nie najlepsza jakość. Wkurzyli mnie tym, bo jednak mam pewne wymagania zwłaszcza, że to nie było tanie. Ale obecnie to chyba jakoś dużo taniej chodzi, więc tak czy siak warto, bo to film zdecydowanie wyjątkowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones